Visiting hours: Tuesday - Sunday: 10:00 - 18:00 (closed on Mondays)

Wealth statements

Management
Secția de Arheologie
Ionela Slejiuc
Curator
Ștefan Popa
Curator
Ciobotaru Dan Leopold
Curator
Ghiorghiță Ioana
Curator
Cedică Valentin
Curator
Timoc Ioan
Curator
Ardelean Adrian
Curator
Tănase Daniela
Curator
Kopeczny Zsuzsanna
Curator
Georgescu Andrei
Curator
Flutur Alexandru
Curator
Diaconescu Dragoș
Researcher
Andrei Bălărie
Head of Archeology Section
Secția de Istorie
Şeptilici Raoul
Curator
Iusztin Zoltan
Curator
Paul Luminiţa
Conservator
Flutur Liana
Curator
Deheleanu Adrian
Curator
Demian Nicoleta
Researcher
Glăvan Ciprian
Curator
Marcov Zoran
Head of History Department
Teodora Moț
curator
Secția de Științe ale Naturii
Mihaela Bârsan
Eugen Feneșan
Sretco Milanovici
Head of the Natural Sciences Department
Compartimentul de Arte Vizuale
Cecilia Pătrău
specialist inspector
Giulia Delcea
museographer
Georgeta Rotar
Supervisor
Marius Cornea
Curator
Laborator Zonal de Restaurare
Păun Mariana
Restorer
Rada Miruna-Anda
Restorer
Vărzaru Diana
Chemist
Marcu Ancuța
Conservator
Ghercia Floare
Restorer
Ghercia Dorian Sebastian
Restorer
Bujanca Luminiţa
Restorer
Cecilia Pătrău
Specialty Inspector
Biroul Relații cu Publicul și Organizare Expoziții
Andreea Stan-David
inspector
Alina Lelescu
inspector
Andrăsescu Daniel
“Traian Vuia” Museum Point Administrator
Alexandra Gordana Marian
inspector
Harnischfeger Cristine
Curator
Compartimentul Financiar-Contabilitate și Resurse Umane
Marius Apostu
inspector
Babcsanyi Dragoslava
Referent
Maftei Mariana
Economist
Talpaș Elena
Economist
Compartimentul Pedagogie Muzeală și Proiecte
Andreea Stan-David
inspector
Alina Lelescu
inspector
Marius Apostu
inspector
Cecilia Pătrău
specialist inspector
Giulia Delcea
museographer
Mihaela Bârsan
Eugen Feneșan
Păun Mariana
Restorer
Rada Miruna-Anda
Restorer
Vărzaru Diana
Chemist
Marcu Ancuța
Conservator
Ghercia Floare
Restorer
Ghercia Dorian Sebastian
Restorer
Bujanca Luminiţa
Restorer
Cecilia Pătrău
Specialty Inspector
Andrăsescu Daniel
“Traian Vuia” Museum Point Administrator
Alexandra Gordana Marian
inspector
Gruia Ion
Carpenter
Creț Marian
Machinist
Iulia Milanovici
Specialty Inspector
Grigorici Gheorghe
Electrician
Szabo Iosif
Driver
Bacoș Adrian
Specialty Inspector
Ciobotea Dumitru
Lawyer
Cranciova Corina
Curator
Babcsanyi Dragoslava
Referent
Maftei Mariana
Economist
Talpaș Elena
Economist
Georgeta Rotar
Supervisor
Marius Cornea
Curator
Ionela Slejiuc
Curator
Ștefan Popa
Curator
Sretco Milanovici
Head of the Natural Sciences Department
Şeptilici Raoul
Curator
Iusztin Zoltan
Curator
Paul Luminiţa
Conservator
Flutur Liana
Curator
Deheleanu Adrian
Curator
Demian Nicoleta
Researcher
Glăvan Ciprian
Curator
Marcov Zoran
Head of History Department
Harnischfeger Cristine
Curator
Ciobotaru Dan Leopold
Curator
Ghiorghiță Ioana
Curator
Cedică Valentin
Curator
Timoc Ioan
Curator
Ardelean Adrian
Curator
Tănase Daniela
Curator
Kopeczny Zsuzsanna
Curator
Georgescu Andrei
Curator
Flutur Alexandru
Curator
Diaconescu Dragoș
Researcher
Andrei Bălărie
Head of Archeology Section
Suici Dragoslav
Chief accountant
Rebeca Ostan
Conservator
Teodora Moț
curator
Compartimentul Juridic și Achiziții Publice
Biroul Tehnic și Administrativ
© 2021 - All rights reserved MNaB 2021
homephone-handsetcrossmenuchevron-down